En Kolay Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı kullanmak isteyen bireyler, genellikle en kısa yoldan nasıl sahip olabileceklerini araştırmaktadırlar. Öncelikle belirtmeliyiz ki, ilk kez bir kredi kartı alınacaksa, banka şubesine gelir belgenizi de yanınızda bulundurarak gitmeniz gerekmektedir. Çünkü, bankalardan ilk kez bir kredi kartı kullanacak kişilerde, bankalar tarafından temkinli davranılmaktadır. Onların yeni bir kredi sicilleri olduğundan dolayı oldukça detaylı davranılmaktadır. Bunun yanı sıra, en kolay kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağını araştıran kişilerden, en şanslı olanları üniversite öğrencileri ile yirmi beş yaş altındaki gençlerdir.

Genç bireyler için en kolay kredi kartı başvurusunda internet üzerinden form doldurularak yapılan başvurular yeterlidir. Çünkü onların düzenli bir gelirlerinin olması ya da gelir belgesi sunmaları zordur. Bu durumda da yalnızca kredi notları üzerinden yapılacak incelemeler ile birlikte değerlendirme yapılabilmektedir. En kolay kredi kartı başvurusu için gençlerimizin başvuracağı bankalar ise İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank ve QNB Finansbank’tır.

kredi karti basvuru islemleri

İnternetten online olarak banka kredi kartına başvuru yapmak istediğinizde yukarıdakine benzer bir formla karşılaşacaksınız. Buraya girdiğiniz bilgilerin gerçek olmasına özen gösterin.

Yeni bir işte çalışmaya başlamış, düzenli bir geliri olan ve elde ettikleri geliri de belgelendirebilen kişiler, tıpkı gençlerimiz gibi internet üzerinden başvurularını kolay bir şekilde yapabilirler. Onlara sunulacak olan limitler biraz daha fazla olacağından dolayı, internet başvurunuz ön başvuru özelliği taşıyacaktır. Kısaca ön başvuruyu değerlendirecek olursak da, kredi notunuz ve kredi sicilinizde bir inceleme yapılacağını, buna göre de bankanın sizle çalışıp isteyip istemediğine karar verme sürecidir.

kredi kart basvurusu

Kart başvurusu esnasında istenilen limit bilgileri ile geliriniz doğru orantılıdır. Her vatandaşın belirli bir toplam kredi kart limiti bulunur. Eğer başka bir kredi kartınız var ise yeni başvuru yapacak olduğunuz talebi ona göre planlamanız, başvuru sonucunda onay almanıza yarayacaktır.

Bu bilgiler ışığında, ülkemizdeki tüm bankaların internet sitelerine girdikten sonra ön başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat, kredi kartı başvurusunda bulunacağınız bankanın, yaşadığınız şehirde bir şubesi olmasına ve size ne gibi avantajlar sunduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde, ödemelerinizde aksaklıklar ya da memnuniyetsizlikler ortaya çıkabilecektir.

Bankaya kredi kartı başvurusu yaptığınızda unutmayın ki findeks notunuz bu konuda da karşınıza çıkacaktır. Başvuru esnasında sizden istenen belgeler arasında bulunmamakla beraber onay sürecinde ve kredi kartı limit artımında önemli bir faktör olmaktadır. Yapı kredi, akbank, garanti bankası ya da herhangi bir bankaya yapmış olduğunuz kredi kart başvurusunda bu bilgilerin kontrol edildiğini unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir