Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Bütçenizi aşan kredi kartlarını tek çatı altında toplayıp kredi kartı borcunuzu taksitlendirme kampanyalarından faydalanmak düzenli ödeme yapanlar için oldukça faydalı bir durumdur. Kredi kartı borç taksitlendirmeleri akbank, garanti, yapı kredi ya da finansbank ile diğer bankaların müşterilerine özen faiz oranlarıyla yapılabilmektedir. Kullanmış olduğunuz kredi kartınızın borcunu kontrol edemez bir hale getirmiş ve buna da bir çözüm arıyorsanız, bankaların size sunduğu borç taksitlendirme işlemlerini inceleyebilirsiniz.

Bilindiği üzere bankaların sizlere sunmuş olduğu kredi kartları, her ayın belirli günlerinde hesap kesim tarihine girer ve bu sürelerde de kişilerin yapmış olduğu harcamalar üzerinden bir hesaplama yapılır. Bu kredi kartı borç yapılandırmanın hesaplaması, genellikle kişilerin bir aylık süre içerisinde yani hesap kesim tarihine kadar yapılan tüm harcamaların belirli oranı ile yapılmaktadır. Yüzde otuz ya da kırklık bir oranla hesaplanan asgari ödeme tutarı ve dönem borcu ile bizlere bildirilen ekstrelerde, gördüklerimiz ödeyeceğimiz bir rakamda değise, kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri için banka şubelerine gidebiliriz.

Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemlerinin başlatılabilmesi için, borç sahiplerinin bireysel olarak banka şubelerine başvurmaları gerekmektedir. Bu başvuru işlemi sırasında, kişilerin yalnızca borçlarını taksitlendirmek istediklerini belirtmeleri yeterli olacaktır. Banka hiçbir şekilde sizlerden nedenlere yönelik sorular yönelterek cevap beklemeyecektir. Aslında kişilerin taksitlendirme olarak bildikleri işlem, yapılandırma işlemidir.

Banka görevlisinin sizlere sunduğu sözleşmeyi imzaladıktan sonra, görevli bir vade süresi belirlemenizi isteyecektir. Belirtilen vade süresine göre, toplam borcunuz eşit bir şekilde bölünece ve size ödeme kolaylığı sağlanmaya çalışılacaktır. Fakat, kredi kartında geciken ya da ödeyemediğiniz bir borcunuz söz konusuysa, taksitlendirme işleminin ardından belirli bir oranda faiz de ödemek zorunda kalacaksınız.

Kişiler genellikle borçlarını ödeyememelerinden dolayı kredi notlarının düşmemesi için taksitlendirme yoluna gitmektedir. Fakat, kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi ile kişiler yapmış olduğu harcamalara karşılık ödeme yapamadıklarını kabul etmektedir. Bu da çok yüksek rakamlarda olmasa da kişilerin kredi notlarını düşürmektedir. Fakat, düzenli ödemeler sayesinde, düşen kredi notunuzu vade sonunda yükseltebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir