Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi, kart kullanıcılarının banka şubelerine giderek başvuracakları ve ödemekte zorlandıkları ya da daha kolay şartlarda ödemek istedikleri bir borç için faydalanacakları hizmettir. Bu hizmete göre yapılandırma işlemi yapıldıktan sonra, söz konusu borca konu olan kredi kartı kullanıma kapatılmakta ve toplam borç belirli şekilde vadelendirilerek sizlere sunulmaktadır.

Kredi kartı borcu yapılandırma işleminin varlığının olması, kesinlikle kredi kartı kullanıcılarını rahatlatmamalıdır. Çünkü bu hizmet her kişiye ücretsiz bir şekilde sunulsa da, belirli faizler ile daha fazla borç ödenmesi ortaya çıkmakta ve kişilerin kredi notlarında da bankaların olumsuz bir şekilde karşılayacağı düşüşler ortaya çıkmaktadır.

Bankanın sunduğu bu yapılandırma işlemi sırasında, kişilere birçok sözleşme imzalatılmaktadır. Ne yazık ki kişiler tarafından okunmayan bu yapılandırma sözleşmelerinde, kişilerin borçlarını ödeyemediklerini kabul ettiklerine dair birçok açıklama bulunmaktadır.

kredi karti borc

Kredi Kartı Yapılandırmada Sınırlama Var Mı?

Kredi kartı borcunu yapılandıracak olan kişiler, banka şubelerine giderek başvuruda bulunduktan sonra, banka görevlileri tarafından onlara bir çıktı verilecektir. Bu çıktıda, borcun ilk taksitinin ödenmeye ne zaman başlanacağı ve toplam borcun da ne zaman sona ereceğine ilişkin açıklamalara yer verilmektedir. Bu çizelgeye göre, her borcunuzu gününde ödemeniz gerekmektedir. Burada bilinmesi gereken bir durum şudur. Yapılandırma işlemlerinde borç konusunda herhangi bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

Düşük limitteki bir kredi kartı borcunuz için de çok yüksek tutardaki kredi kartı borcunuz için de, yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat, yapılandırma işleminin ardından borcunuzu tekrar ödeyemediğiniz ifadesi ile bankaya başvurup, yeni bir yapılandırma yapma şansınız ne yazık ki yoktur. Özellikle borcunu birkaç ay geciktiren kişilerin talep ettikleri bu durumda, ancak bankanın insiyatifi doğrultusunda yeni bir yapılandırma işlemi yapılabilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir