Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartları için bankaların belirlemiş olduğu limitler, kişilerin daha önce bankadan almış oldukları hizmetler ve gelir belgelerinde yer alan aylık getirilerine bağlı olarak belirlenmektedir. İlk defa kredi kartı kullanmak için başvuru yapıldığında bu limitler biraz düşük olsa da, ilerleyen günlerde düzenli ödeme yapıldığı taktirde, kredi kartı limit arttırmak mümkündür.

Çünkü, ilk defa kredi kartı kullanacağınızdan dolayı bankalar sizin nasıl bir müşteri olduğunuzu anlamaya çalışacaktır. Bu durumun haricinde, kredi kartı limiti arttırma yolları ve bankadan olumlu bir yanıt almak için kişilerin yapması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Bankanın başvurunuza olumlu bir yanıt vermesi için ilk olarak kullanmış olduğunuz banka ürünlerinin borcunu kapatmanızda fayda vardır. Kredi ya da kredi kartı borcunuzu ödeyerek başlayacağınız bu yolda, aceleci olmamalı ve bir hafta kadar beklemelisiniz.
  • Eğer tek bir kredi kartı kullanmıyorsanız, tercih ettiğiniz bir kredi kartınızı iptal ettirmelisiniz. Çünkü, ilerleyen günlerde yapacağınız limit arttırma başvurusunda, banka sizlere çok yüksek bir limit tanımlayacak, böylelikle de iki ya da daha fazla kredi kartı kullanmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Eğer kredi notunuz sınır seviyesindeyse ve bu sebepten dolayı limitinizde herhangi bir artış olmuyorsa, bu durumda yılın son dönemlerinde tekrar başvuru yapmalısınız. Çünkü bankalarda bulunan bir kota vardır. Eğer çalışanlar kotayı tamamlayamamışsa, başvuruların olumlu sonuçlanması bu dönemlerde biraz daha yüksek olacaktır.

Limit arttırma işlemleri için de bankanızın müşteri temsilciliği ile görüşebilir, internet bankacılığından başvuru yapabilir ya da çalışmakta olduğunuz bankaya doğrudan başvuru yapabilirsiniz. Bu sayede kısa bir süre içerisinde kredi kartı limitinizin artacağını ya da arttırılmayacağını öğrenebileceksiniz. Onaylanmayan işlemler için de bahsetmiş olduğumuz üç yolu deneyebilirsiniz.

Arttırım talebinde bulunacağınız banka yapı kredi, ziraat bankası, teb, akbank, finans bankası, garanti bankası ya da hangi banka olursa olsun, toplam kredi kartı sahibi olma limitinizi aşamayacağınızı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir