Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Üniversite öğrenimleri sırasında çocuklarının maddi konudan rahat etmesini isteyen aileler, onlar için belirli bir harçlık miktarı belirleseler de, bu miktar zaman zaman yetmeyebilir. Olası bir sağlık problemi, eğitim için yapılacak harcama ya da kişisel harcamaların yoğun olacağı bazı durumlarda, aileler tarafından onlara düşük limitlerde kredi kartları başvurusu yapılmaktadır.

Geçmiş dönemlere baktığımız zaman, kişiler kendi adlarına almış oldukları kredi kartlarını çocuklarına vermekteydi. Fakat, şuan öğrenci kredi kartı başvurusu yapmamızı sağlayacak birçok farklı platform vardır. Şuan öğreci kredi kartı başvurusu için bankalara başvuracak olan bireylerin karşılarına şu bankalar ve hizmetleri çıkacaktır.

ogrenci kredi karti basvurusu

  • Yapı Kredi Bankası – Play Kart
  • Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli
  • Türkiye Ekonomi Bankası – ÜniversiTEB
  • Vakıfbank – Like Card
  • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası – Genç Kart
  • Garanti Bankası – Bonus Kart – Genç Kredi Kartı

Görüldüğü üzere birçok farklı banka üzerinden öğrencilik yılları için kullanılacak kredi kartları alınabilmektedir. Fakat burada bilinmesi gereken bir nokta vardır. Ziraat Bankası tarafından sunulan Genç Kart, yalnızca Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından alınan burs ya da kredilerden faydalanan kişilere sunulmaktadır.

bonus ogrenci kredi karti

Devlet tarafından verilen burs ve kredileri almak için kullanılan kartlarda bulunan bu kredi kartı özelliği, kişilerin talepleri doğrultusunda açılacaktır. Kart teslimatı sırasında kredi kartı talimatı verilmemiş olsa bile, çalışmış olduğunuz banka şubesine giderek kredi kartı özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Bunun dışında bahsetmiş olduğumuz bankalardan öğrenci kredi kartı başvurusu yaparken, öğrenci olmanızdan dolayı kesinlikle gelir belgesi talep edilmeyecektir. Fakat, limit açısından yüksek bir limit beklentisi ortaya çıktığı zaman, bankalar öğrencilerin aile bireylerinden birisinin kefil olması şartıyla hizmet verecektir. Bunun dışındaki başvuruları da internet üzerinden beş dakika içerisinde yapma şansına sahipsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir