PTT Kredi Kartı Nasıl Alınır

Kamuya bağlı bir lojistik firması olarak tanıdığımız PTT, bankacılık sektörüne de ciddi anlamda yatırım yapmaya başlamış durumdadır. Uzun süredir emeklilerin maaşlarını ödemekle sorumlu tutulan PTT, şimdilerde kişilerin birikimlerini değerlendirebilmeleri için onlara vadesiz mevduat hesabı ile hizmet sunmaktadır. Buna ek olarak da, bankalar ile sağladığı anlaşmalar sayesinde, kredi ve kredi kartı alanında hizmet sunmaktadır. PTT kredi kartı nasıl alınır merak edenler için, ilk önce bankanın sunduğu kredi kartı hizmetlerini anlatmamız gerekmektedir.

PTT kredi kartı nasıl alınır diye merak edenler, PTT şubelerine giderek başvurularını tamamladıklarında, onlara bonus kartlar verilmektedir. Bonus üye iş yerlerinden yapılacak tüm harcamalarda puan ve indirimler kazanan kullanıcılar, PTT  vasıtası ile almış oldukları bu kredi kartlarıyla birlikte, ciddi anlamda da tasarruf etmiş olacaklar. Şuan PTT’nin sunmuş olduğu kredi kartları 3 farklı özellik ile karşımıza çıkmaktadır.

PTT bonus kartlar, sunduğu özellikler bakımından klasik, gold ve platinium olarak kendi içerisinde ayrılmaktadır. Aynı zamanda, kart aidatı alınan bu kredi kartlarında, sırasıyla da 54TL, 60 TL ve 66 TL’lik ücretler alınmaktadır. Bu yüzden başvuru yapacağınız kart seçiminde, bu maddeleri de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Başvuru sırasında kişilerin gelir durumlarına göre bir de hesap kesim tarihi belirlenmektedir. Bu hesap kesim tarihleri, her ayın ilk haftası ya da üçüncü haftası olacak şekilde ayarlanmaktadır. Burada seçim tamamen kullanıcılara bırakılmış durumdadır. Bu yüzden başvurularınız sırasında gelir durumunuzu dikkate alarak bir tarih belirlemenizde fayda vardır.

Gelir durumunuzu dikkate alarak seçim yaptığınız zaman, her şeyden önce ödeme işlemlerinizde herhangi bir aksama ile karşılaşmamış olacaksınız. Bu da banka siciliniz ve kredi notunuzun zarar görmemesi açısından oldukça önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir