Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası, alışverişleri sırasında hızlı ödeme imkanı ve taksitli ödeme seçeneklerinden faydalanmak isteyen her birey için kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Birçok banka, müşteri seçimleri sırasında kredi kartı başvuruları için gelir belgesi şartı sunarken, Yapı Kredi Bankası genç bireyleri de düşünerek kredi kartı hizmeti vermektedir.

Bu doğrultuda Yapı Kredi kredi kartı başvurusu kanallarına baktığımız zaman, ilk olarak bireylerin internet üzerinden yapacakları başvuruyu değerlendirmemiz gerekecektir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu için internet sitesini ziyaret ettiğiniz zaman, sizlerden beş aşamalı bir formu doldurmanız talep edilecektir.

Bu beş aşamalı kredi başvuru formunda ilk olarak TC kimlik numaranız ve cep telefonunuzu girmeniz gerekiyor. Bundan sonraki kategorilerde ise, ilk olarak kimlik bilgileriniz, kart seçiminiz, adres bilgileriniz ve talep ettiğiniz limiti doldurmanız gerekmektedir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu için doldurduğunuz bu formlar, genel merkez tarafından aynı gün içerisinde işleme alınmakta ve sizlere de sonuç hakkında bilgi verilmektedir.

Yapı Kredi Bankası müşterisi olanlar, internet bankacılığı hesaplarına girdikten sonra, başvurular kategorisi üzerinden kartlarını takip edebilecekler. Eğer ilk kez Yapı Kredi Bankası ürünlerinden kullanıyorsanız da, kısa mesaj ile onaylanan kartınızla ilgili referans numarası üzerinden, kartınızın kuryeye teslim edilip edilmediğini ya da ne zaman adresinize teslim edileceğini öğrenebileceksiniz.

Diğer bir başvuru kanalı ise, banka şubeleridir. Banka şubelerine gittikten sonra, kredi kartı başvurusu için yardım talebinizi banka görevlilerine iletmeniz yeterlidir. Bu başvuru sırasında oyalanmak istemeyenlerin, çalışmış oldukları yerden gelir belgelerini almaları gerekmektedir.

Bu belgeyi banka görevlisine verdiğiniz zaman, işlemler çok daha hızlı gerçekleştirilecektir. Banka şubesine giderek yapacağınız başvurularda, onaylanan kredi kartınızı banka şubesinden ya da adresinize talep ederek teslim alabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir